معبر سایبری بیت الشهدا

معبر سایبری بیت الشهدا

بسم رب الشهداوالصادقین
اگر همین نصف روز حادثه ی کربلا در تاریخ ما در طول 1400 سال چنین اثری را بر جای نهاده است ، چرا فکر نکنیم که جنگ 8 ساله ما می تواند، برای سال های متمادی در داخل جامعه منشا اثر باشد.امام خامنه(حفظه الله)
کاربران گرامی می توانند آثار(زندگینامه،وصیتنامه،تصاویروفیلم ها)مربوط به شهدای محله ومنطقه محل سکونت خود را به آدرس ایمیل ما ارسال نمایند، تا در این پایگاه بنام خودشان ثبت گردد.
ضمنا استفاده ازمطالب معبرسایبری بیت الشهدا تنها
باذکر منبع،بلامانع می باشد.

آخرین نظرات

زندگینامه سردارشهیدجهانگیرمرادی

نام: جهانگیر

نام خانوادگی: مرادی

نام پدر : علی

تاریخ تولد :۱۳۴۳

محل تولد :خوزستان /ایذه /نوترکی 

تاریخ شهادت : ۳۰/۱۰/۱۳۶۵

محل شهادت :شلمچه

روستای نوترکی شهرستان ایذه در سال ۱۳۴۳ شاهد ولادت فرزندی از تبار سربازان روح‌الله بود. پدر نامش را جهانگیر گذاشت و او را به حق سپرد تا فرزندی پاک و متدین باشد. دوران کودکی را در زادگاهش سپری کرد و سپس برای ادامه تحصیل در دوره راهنمایی به شهرستان ایذه مهاجرت کرد. مرادی در زمان قیام امام امت به خیل مشتاقان حکومت اسلامی پیوست. ۱۵ ساله بود که انقلاب به پیروزی رسید اما او برای حفظ و حراست از دستاوردهای این نهضت عظیم مردمی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. با آغاز جنگ، درس و مدرسه را در سال اول دبیرستان رها کرد و به مرزهای جنوبی کشور راه یافت وی در تاریخ ۲۴/۳/۱۳۶۰ به استخدام سپاه پاسداران درآمد. مرادی مسئولیتهای بیشماری همچون فرماندهی گروهان، فرماندهی گردان و جانشین محور عملیاتی را بر عهده گرفت.سال ۱۳۶۵ ازدواج کرد در عملیات کربلای ۲ فرماندهی یکی از گردانهای لشگر ویژه شهدا را پذیرفت و در این عملیات به سختی مجروح شد اما دوباره در عملیات کربلای ۵ شرکت نمود. سرانجام شلمچه محل عروج آن دریادل لشگر محمد رسول‌الله (ص) گشت و او مزد سالها تلاش خود را در سن ۲۲ سالگی در تاریخ ۳۰/۱۰/۱۳۶۵ از خداوند متعال گرفت.پیکر پاکش را در شهرستان ایذه به خاک سپردند.

 

 

فیلم مستند شهیدجانگیر مرادی

  

 

 

 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۸/۲۰
فرمانده معبر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.