معبر سایبری بیت الشهدا

معبر سایبری بیت الشهدا

بسم رب الشهداوالصادقین
اگر همین نصف روز حادثه ی کربلا در تاریخ ما در طول 1400 سال چنین اثری را بر جای نهاده است ، چرا فکر نکنیم که جنگ 8 ساله ما می تواند، برای سال های متمادی در داخل جامعه منشا اثر باشد.امام خامنه(حفظه الله)
کاربران گرامی می توانند آثار(زندگینامه،وصیتنامه،تصاویروفیلم ها)مربوط به شهدای محله ومنطقه محل سکونت خود را به آدرس ایمیل ما ارسال نمایند، تا در این پایگاه بنام خودشان ثبت گردد.
ضمنا استفاده ازمطالب معبرسایبری بیت الشهدا تنها
باذکر منبع،بلامانع می باشد.

شهیدتوکل حسنوند+زندگینامه

يكشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۷ ق.ظ

نام : توکل
نام خانوادگی : حسنوند 
شهرستان : خرم آباد
محل شهادت : تپه شهدا

تاریخ شهادت : 29/02/1365

 

 سال دوم ابتدایی همراه خانواده به خرم آباد آمد و جهت ادامه تحصیل در یکی از دبستانهای خرم آباد ثبت نام نمود شهید در دوران کودکی بسیار زرنگ و دارای هوش و استعداد فوق العاده بود که دوره ابتدایی را با موفقیت تمام پشت سر گذاشت و وارد مدرسه راهنمایی شد.

 موفق به اخذ دیپلم اقتصاد شد وی یکی از فعالترین نیروهای انجمن اسلامی به شمار می رفت و بسیار فعالیت کرد تا در سنگر مدرسه دانش آموزان را با تعالیم اسلام و اهداف انقلاب آشنا سازد و حتی از سوی گروهکهای انحرافی مورد تهدید قرار می گرفت ولی از اهداف مقدس خویش دست بردار نبود. شهید به عنوان مسئول انجمن اسلامی یکی از زبده ترین دانش آموزان به حساب می آمد. شهید چون در مسائل فلسفی و سیاسی و دینی و حتی احکام بسیار دقت می کرد و تا حدودی در این مسائل مهارت داشت و به همین خاطر بعد از اتمام تحصیلات از سوی مدیر دبیرستان و دبیر بینش دینی از وی خواسته شد تا در رشته بینش سال چهارم شروع به تدریس کند ولی وی قبول نکرد .

 ودر تیپ امام حسن (ع) در گردان انبیاء مشغول گردید در دوران بسیجی خود در واحد اطلاعات عملیات تیپ 57 حضرت ابوالفضل (ع) فعالیت نمود.

 به شهادت می رسد و پیکر پاک وی یکسال در منطقه برفگیر حاج عمران ماند و سر انجام بعد از آزاد سازی این منطقه توسط رزمندگان جنازه وی به دست خانواده اش رسید .

خاطره ای ازشهید توکل حسنوند

یک روز نشسته بود و ناراحت بود از او پرسیدم چرا غمگینی؟ گفت: که می ترسم همینطور در منطقه ای آرام بمیرم و یا در بستر ، دوست دارم در هنگامه نبرد سخت ، شهید شوم و جنازه ام بر جا بماند و همانگونه که خواست شد . حاج عمران

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۷/۰۹/۱۸
فرمانده معبر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.